Yeni Kitaplarım Yola Çıktı
Yeni Kitaplarım Yola Çıktı

Kitaplara ne kadar düşkün olduğumu ve satın alırken kılı kırk yardığımı beni tanıyanlar bilir. Herken bana e kitapları, bülten şeklinde yayınlanan ve okuyucusuna sanal ortamdan ulaşan dergileri tavsiye etse de ben hala kitaplara dokunmayı bırakamayanlardanım. Bu anlamda bana eski kafalı derseniz de gocunmam.

Kitabı sanal ortamdan okumuyor olsam da alış veriş için internete sırtımı dönüş değilim. Yani kendime bir blog bile açtığıma göre, online dünyayla olan samimiyetimi görmüş olmalısınız.

Hafta sonu şöyle bir bütçemi gözden geçirip kitap sipariş etmeye karar verdim. Merak ettiğim birkaç kitap vardı ve eşim de Ahmet Ümit hayranı olduğu için son kitabını almak istiyordu. İnternet üzerinden fiyatları araştırırken gözüme yeni bir site çarptı. Kitap karavanı diye bir yer. Bunca zamandır internet üzerinden kitap alırım ama adını ilk kez duydum. Normalde belki birisi bana buradan Kitap satın al deseydi tercih etmeyebilirdim. Çünkü sadece ismi duyulmuş yerlerden alış veriş yaparım. Fakat bu defa farklı bir şey oldu. Hem almak istediğim kitapların fiyatı hem de tasarımı beni bu siteye çekti.

Ne olursa olsun işi sağlama almak istediğim için biraz detaylı inceledim. Hakkında yapılan yorumları okudum. Açık söyleyeyim, popüler sitelerden bir eksiğini göremedim. Sadece birkaç yerde siparişindeki gecikmeden şikayet eden insanların yazıları gözüme çarptı. Onun da içeriğine bakınca kargodan kaynaklı olduğu belliydi.

Siteyi ilk kez görmeme rağmen tercih etmemdeki unsurlardan bir tanesi de Kapıda ödeme kitap yazılı tanıtımlarıydı. İnsan her yere kredi kartı bilgilerini vermek istemiyor. Hele ki benim gibi pimpirikli biriyseniz işiniz çok daha zor. O yüzden ilk siparişime özel olarak ödemeyi kapıda yapmak istediğimi belirttim. Umarım kitaplarım elime sorunsuz bir şekilde geçer ve ben de bundan sonra alışveriş yapabileceğim güvenli bir yer keşfetmiş olurum. Ayrıca aldığım kitapların ücreti belli bir sınırı geçtiği için kargo ücreti ödemeyecekmişim ki bu da hoşuma giden bir detay oldu diyebilirim.

Kitapları teslim aldıktan sonra yaşadıklarımı da başka bir yazıda anlatacağım. Herkese güzel günler dilerim.

CEVAP VER