Girişimcilik ve Motivasyon Üzerine Youtube Kanalı
Girişimcilik ve Motivasyon Üzerine Youtube Kanalı

Kendi işini kurmak bir çok girişimci ruhlu kişi için aklının köşesinde sürekli duran bir idealdir. Ama yeni bir girişim başlatmak çoğu zaman yüksek bir motivasyon gerektirmesi yanında çok fazla konuda bilgi edinmeyi gerektirmektedir.

Bu konuda kuşkusuz çok sayıda blog yazısı ve youtube videosu bulabilirsiniz. Bunlar ile girişimcilik, kendi işini kurma, iş fikirleri, iş planı hazırlama, yurt dışında kendi işini başlatma, Kosgeb destekleri, satış yapma, daha fazla müşteri edinme, üretim gibi bir çok alanda bilgi sahibi olup ilham alabilirsiniz.

İşte bu konularda blog yazıları yazarak ve danışmanlık hizmetleri sunarak kazandığı tecrübeleri kendi Youtube kanalı ile aktaran Hakan Kaya. Kedisinin kanalına www.youtube.com/hakankaya/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Kendisi bir Makina Mühendisi ve Patent Vekili olması yanında uzun süredir sunduğu girişim danışmanlığı ve iş planı hazırlama hizmetleri ile bu alandaki tecrübelerini paylaşmakta. Henüz sadece fırsat buldukça cep telefonu ile çektiği kısa bilgilendirme videoları paylaşsa da içerik olarak gayet doyurucu.

Videoları daha çok iş kurma, girişimciler için Kosgeb iş planı hazırlama, yurt dışında iş kurmak isteyenler için Ankara Anlaşması vizesi iş planı hazırlama ve girişimcilik üzerine.

Hakan Kaya Kimdir?

1980 Denizli doğumlu olan Hakan Kaya, Denizli Lisesi ve Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunudur. Kocaeli’de farklı firmalarda çalıştıktan sonra 4 yıl İngiltere’de dil ve iş deneyimlerinin ardından Denizli’de hayatına devam etmektedir.

Şu anda yeni iş kurma arefesinde olan girişimcilere girişimci koçluğu ve yeni bir işletme açmış olanlara danışmanlık yapmaktadır. Özellikle iş planı hazırlama, Kosgeb desteklerinden yararlanma, dijital pazarlamayı kullanma ve yurt dışı girişimler konusunda Mr. Hakan Kaya ismi ile yazılar yayınladığı bir blog sitesi ve videolar paylaştığı Youtube kanalı bulunmaktadır.

Ankara Anlaşması Vizesi Nedir?

Yukarıda Hakan Bey’in paylaştığı konular arasında geçen bu vize kısaca; Türk Vatandaşları için İngiltere yada geniş açılımı ile Birleşik Krallık sınırları içerisinde kendi işlerini kurmalarına imkan sağlayan vize türüdür. Bu vize türü kurmak istediğiniz iş fikrinizi; pazar araştırması ve rekabet analizi yaparak sunacağınız ürün/hizmet neler olacak, nerede ve nasıl yapacaksınız, sermayeniz, yeterlilikleriniz, motivasyonunuz ve finansal projeksiyonlarınız ile tamamladığınız bir iş planı üzerine kurulu.

Bu vize türüne Türkiye’den yeni başvuru veya başka bir vize ile İngilterede iseniz geçiş yapmanız mümkü olup avantajları;

  • Ücretsiz başvuru,
  • Ücretsiz uzatma
  • 5 yıl sonunda oturuma başvurabilme(ücretli)
  • Belirli bir sermaye şartı olmaması,
  • Dil yeterlilik şartı olmayıp işinizi yapacak kadar İngilizce bilmenizin yeterli olması,
  • Eşinizi ve çocuklarınızı götürebilme imkanı,

Bu konuda genel bilgi için şu videoya bakabilirsiniz.

Özellikle yurt dışında iş kurmak, çalışmak ve yeni bir hayat kurma arzusu olan girişimci adayları için güzel bir seçenek.

Bunlar dışında diğer vizeoları için kanalı ziyaret edebilirsiniz.

Bu arada kanalın en çok izlenen videosu ise bu olmuş.

Kombi seçimi ve tavsiyesi konusunda gayet samimi bir paylaşım ile evine doğalgaz bağlatan yada kombisini değiştirecekler için harika ip uçları verilmiş.

TEILEN
Önceki İçerikMersin Web Tasarım
Sonraki İçerikAkif Dora Kimdir?

CEVAP VER