Her insanın belli dönemde zor günleri olabilir. Acil olarak nakite ihtiyacınız vardır ve hele birde çalışmıyorsanız kara kara nasıl kredi çekebilirim diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu yazımızda gelir belgesiz kredi çekmek, gelir belgesiz kredi nasıl alınır konularını ele alacağız.

Kefilsiz, senetsiz, gelir belgesiz kredi almak isteyenler için bazı banka şubeleri herhangi bir işle uğraşmayan kişilere kolaylık olması açısından kredi verebiliyor. Akbank, Teb, İş bankası, Finansbank, Şekerbank, HSBC, Ziraat Bankası ve INGBank gibi bankalar gelir vergisiz kredi verebilmektedir.

Gelir belgeniz yok ama bir işte çalışıyorsanız ve bunu bankaya ispat edemiyorsanız krediyi almak için üzerinize kayıtlı herhangi bir gayrimenkulün olması yeterli olacaktır. Ayrıca kredi notunuz yüksek ise bile herhangi bir şeye ihtiyaç duymadan yine gelirsiz kredi çekebileceksiniz.

İş Bankası gelir belgesiz kredi

Bunun için herhangi bir iş bankası şubesine gitmelisiniz. Bu başvuruda sizden herhangi bir senet, gelir belgesiz vb. şeyler istenmeyecektir.

ING Bank gelir belgesiz kredi

ING Bank 3 bin tl ye kadar ihtiyaç kredisi verebilmekte. 1.99 oranındaki faiz ile tüm ING Bank şubelerinden gelir belgesiz kredi başvurusu yapabilir ve 7/24 telefon bankacılığı ile de kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Denizbank gelir belgesiz kredi

Denizbank gelir belgesiz 55 bin tl ye kadar kredi verebilmekte. Evraksız, kefilsiz cep telefonunuzdan KREDİM yazarak TC no ile birlikte 3280’e göndermeniz yeterli. 5 dakika sonra kredi sonucunuz sms olarak gönderilecektir. Sonuca göre nüfus cüzdanınız ile birlikte denizbank şubelerinden birine giderek başvurmanız yeterlidir.

Finansbank gelir belgesiz kredi, Halkbank gelir belgesiz kredi, Ziraat bankası gelir belgesiz kredi

Bu bankalardan gelir belgesiz kredi almak için internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Gelir belgesiz kredi alabilmek için bu tarz bankalar öncelikle ikametgah belirlemek adına çeşitli evrak istemektedirler. Bunlar ;

 1. Nüfus cüzdanı veya TC kimlik no bulunan resmi bir evrak
 2. Esnaflar için vergi kimliği
 3. Çiftçiler için çiftçilik belgesi
 4. Krediyi ödeyebileceğinizi gösteren evrak
 5. Son 3 ay içinde etkin olan üzerinize kayıtlı herhangi bir fatura

Belirtilen evraklarla bu tarz bankalara başvurursanız kredi almanız mümkün.

2 YORUMLAR

 1. Günümüzde birçok çalışan ihtiyaçlarına yetişemediklerinden dolayı bankaların kredilerinden yararlanma yoluna gitmişlerdir. Bankaların dönem dönem yapmış oldukları cazip kampanyalar bireylerin ilgisini çekmekte ve taksit ve faiz oranlarının kendi bütçelerine uygun olmasından dolayı kredi çekmeye yönelmişlerdir.

  Gelir belgesiz ihtiyaç kredisi var mıdır, gelir belgesiz ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir soruları da kredi çekmek isteyen banka müşterilerinin çok sık sordukları sorular arasındadır. Kredi başvurusunda bulunmak için öncelikle seçmiş olduğunuz kredi alanında başvuru yapmanız gerekmektedir. bankalar kredi çekmek isteyen müşterileri için belirli şartlar ve çeşitli belgeler istemektedir. Özellikle bankaların çoğu müşterilerinden nüfus cüzdanlarını ve aylık gelir belgelerini istemektedir.

  Gelir belgesiz ihtiyaç kredisi verilebilir mi diye soracak olursanız bazı durumlardan dolayı kredi borçlarını ödeyememiş olan banka müşterilerine ve kara listeye girmiş olan banka müşterilerinin kredi alma durumlarında sorunlar yaşandığından dolayı tekrardan kredi verilememesi durumunda bankalar bu müşterileri kaybetmemek adına çeşitli kurallarda ılımlı davranmışlardır. Kendi bankalarının müşterisi olan kişilerin hesaplarının takibi yapıldığından, otomatik talimatlarının incelenmesinden, risk seviyelerinden ve para transferlerinden bankaların haberleri olduğundan dolayı bu müşterilere gelir belgesi istemeden de kredi verilebilmektedir. Bankalardan kredi almak istediğinizde bankalar öncelikle kredi çekmek isteyen müşterilerinin kredi notlarına bakmaktadırlar.

  Daha önceden kredi alıp almadıklarına, almışlar ise ödemelerini düzenli yapıp yapmadıklarına ve kara listeye girip girmediklerine özellikle bakmaktadırlar. Kredi notları yüksek olan banka müşterilerinin durumları göz önünde bulundurularak gelir belgesiz de kredi verilebilmektedir. Kredi notu yüksek fakat maaşı ve düzenli bir geliri olmayan kişiler de artık gelir belgesi getirmeden kredi alma olanaklarından yararlanabilmektedirler. Banka sistemlerinde müşteri bilgileri kayıt altında tutulduğundan dolayı kredi başvurusunda bulunan kişilerin bilgileri ve kredi notları hakkında bilgiler verilerle kayıt altındadır. Bu sebeple kredi başvurusunda bulunup gelir belgesini veremeyecek olan müşterilerin kredi notlarının durumlarına göre kredi alma durumları gerçekleşmektedir.

  Kredi notları bankalardan alınmış olan kredilerin geri ödemelerinde aksaklıklar yaşanmadan kredi taksitlerini eksiksiz yatırılması sonucunda müşterilerin almış oldukları notlardır. Bu notlar kredi ödemelerinde aksaklıklar ve eksik ödemeler yapmış olan kişilerde eksi puan olarak düşmektedir.

CEVAP VER