En Çok Tercih Edilen Paslanmaz Çelikler
En Çok Tercih Edilen Paslanmaz Çelikler

Paslanmaz çelik ürünleri krom ile bir araya geldiğinde çok daha dayanıklı ve mukavemetli hale geliyor. Özellikle pasa karşı oluşan direnç bu ürünlerin içeriğindeki yüksek karbon miktarları sayesinde ortaya çıkıyor. Ayrıca kaynak ya da çelik vidalama yöntemleri ile birleştirilebilen bu malzemeler uzun yollar, otobanlar, tüneller, gemi inşaları, petrol rafineleri ve kimya sektörünün işlerini hafifletiyor. Özellikle baraj yapılarında çok sık tercih edilen boru ürünleri çok uzun yıllar boyunca pas oluşturmuyor. Nikel içermeyenlerin ekonomik fiyatlara mal ediliyor olması sanayi sektörünü de sevindirdi. Çünkü sanayi sektöründe kullanılan pek çok boru, profil ya da paslanmaz sac ürününde nikel yer almıyor. Karaca paslanmaz çelik firması yıllardır paslanmaz çelik ürünlerin imalatını gerçekleştiriyor. Uzun yıllar aynı sektörde olması firmaya müşteri ihtiyaçlarını net algılayabilmesini sağlıyor. Her sektöre ve alana göre çelik malzeme üretimini sağlayabilen Karaca paslanmaz çelik firması aynı zamanda bu ürünlerin teslimatını da üstleniyor. İster perakende olarak isterse toptan olarak bu firmadan ürün satın almak mümkün.

İkitelli Paslanmaz Boru Satan Firma

Paslanmaz borular hemen her sektörde en sık kullanılan çelik ürünlerdir. Dikişli paslanmaz borular ve dikişsiz paslanmaz boru olarak ikiye ayrılırlar. Dikişsiz boru diğer bir adı ile çekme boru olarak da anılır ve inşaat sektöründe çok kullanılır. Dekor amaçlı kullanılacak olan bu borular yüksek frekans kaynağı olan HF EN 10296 – 2 standardı ile üretilirler. Eğer akışkan yapılarda kullanılacaklar ise de TIG ya da lazer kaynağı EN 10217 – 7 standardına göre üretilirler. Çekme borular akkom kütüklerinin sıcak ile şekillendirilmelerinden oluşturulurlar. Kullanılacak sektöre göre kumlu, polisajlı, fırçalı ve asitli olarak üretilebilirler. Basınca ve ısıya çok dayanıklı olan bu borular sıcak su kazanlarının yapımında, asitik ve bazalt içerikli maddelerin taşınmasında ve kimyasal ve petrol maddelerinin çıkarılmasında çok işe yarar. Ayrıca korozyon dayanıklılıkları sayesinde klor ve asit içeren sıvıların taşınmasında da kullanılırlar.

Paslanmaz Çelik Profil Çeşitleri

Dikişli olarak üretilen bu ürünler görünüm açısından oldukça estetiklerdir. Kafelerde ve restoranlarda ve pek çok turistik işletmelerde bu ürünleri doğrudan görmek mümkündür. Çünkü geometrik şekilleri ve parlak yüzeyleri nedeniyle kapatılmalarına gerek kalmaz. Ayrıca boyanabilir ve boyandığı takdirde dökülme ya da çatlama yapmaz. Korozyona karşı multi dayanıklılık gösteren bu ürünler güneş ışından da etkilenmezler. İstenilen boyut ve ebatlarda üretilebilen bu ürünler mobilya sektörünün vazgeçilmezidir. Pas gibi bir riskin asla kabul edilmediği otomotiv, tekstil, gıda ve beyaz eşya sektöründe bu ürünler çok sık tercih edilir. Avuç içi kadar küçük boyutlarda üretilebileceği gibi metrelerce yükseklikte de üretilebilmektedir. Kaynak yöntemi sayesinde birleştirilen bu ürünler borulara göre daha az korozyon dayanıklılığı gösterirler. Bu nedenle kaynak yerine argon ile birleştirme yöntemi tercih edilmelidir. Aynı şekilde çelik vidalar ile sıkıştırma yöntemi uzun süre kalıcı güven vermeyecektir. Bunun yanı sıra argon birleştirme yöntemi sayesinde asansör imalatında da kullanılmaktadır.

Kalite Satışa hazır Paslanmaz Sac Çeşitleri

Paslanmaz saclar her türlü şekle girebilmeleri ve istenilen ölçütlerde üretilebilmeleri nedeni ile çok sık kullanılırlar. Hatta kullanım alanları en az paslanmaz borular kadar geniştir. Bunun nedeni ise yüksek korozyon dirençleridir. Bu saclar yüzyıl da su içerisinde kalsa paslanmazlar. Özellikle bu özellikleri sayesinde gemi inşaatlarında çok sık kullanılırlar. Ayrıca küçük mutfak aletlerinde, bıçak yapımlarında, ameliyat gereçleri imalatında kullanılırlar. Petrokimya ürünlerin taşınmasında, gaz içerikli ürünlerin imalatında, gıda sektöründe, endüstride, tarımda, kozmetikte, turizmde ve daha pek çok alanda bu ürünler kullanılmaktadır.

CEVAP VER