Günümüz teknoloji dünyasında hem evlerin hem de işyerlerinin en önemli teknolojik parçalarından birisi olan bulaşık makinesinin kullanımı sırasında bazı hususlara dikkat edilmesi gerekiyor.

Bu noktalara dikkat edilmesi ve uyulması halinde bulaşık makinesini çok daha yüksek verimlilikte çalışacak ve çok daha uzun ömürlü olacak şekilde kullanabilmenizi mümkün kılacaktır.

Bu noktada bulaşık makinesi kullanımında ilk olarak dikkat etmeniz gereken noktaların başında bulaşık makinesinin sabit bir makine olduğunu unutmamak geliyor.

Mutfağınızda özel şekilde oluşturulmamış olan bir bulaşık makinesi yeri bulunmuyor ise yer seçimi hususunda Beyaz Eşya Servisi merkezimizin uzmanlarına başvurabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Bulaşık makinenizin yıkama programı çalıştırmadan önce ve bulaşıklarınızı dizmenizin ardından, makine içerisinde yer alan yıkama fıskiyesinin rahat şekilde dönüş gerçekleştirip, gerçekleştirmediğini kontrol etmelisiniz.

Eğer fıskiyenin dönüşünü engelleyen bir bulaşık bulunuyor ise bu bulaşığı oradan almalısınız. Aksi halde Siemens bulaşık makinenizin yıkama programı sırasında fonksiyonunu yerine getirmesi engellenen fıskiyede arızalanma meydana gelebilir veya kırılabilir.

Bunun dışında bulaşık makinenizi tam kapasite dolduramadığınız ve az miktarda bulaşık bulunduğu durumlarda makinenizi ekonomi programında çalıştırmalısınız.

Ek olarak bulaşık makinenizde, bulaşık türleri açısından standart olarak yerler belirlenmiştir. Bu yüzden yoğun bulaşıklarda sadece sığdırmak amacıyla uygun olmayan yerlere bulaşıkları koymaktan kaçınmalısınız.

Bu tip hususlar haricinde çeşitli sorunlar ve aksaklıklar yaşamanız halinde arıza kontrolü amacı ile İstanbul Siemens Servisi merkezimize başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER